Faydalı Bilgiler
Ahsap çok kullanışlı,doğal bir yapı malzemesidir.Üstünlükleri diğer malzemelere göre daha yüksek olduğu için daha çok tercih edilmektedir.Kuvvetli rüzgarlar, ağır kar yükleri, yüksek nem binanızın dayanacağı etkenler ne olursa olsun, ahşap ev her problemin üstesinden gelecek çözümlere sahiptir.
MDF, kelime anlamı ile orta yoğunlukta lif levha anlamına gelmekte ve MediumDensity Fiberboard kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır. MDF orta sertlikte bir levha olup, termomekanik olarak odun veya diğer selülozik hammaddelerden elde edilen liflerin belirli bir rutubet derecesine kadar kurutulduktan sonra yaklaşık %9-11 oranında termosetting ( sıcaklıkta katılaşan ) karakterli bir tutkal ile tutkallanarak sıcaklık ve basınç altında preslenmesiyle oluşan homojen yapıda levhadır. MDF yapısı itibariyle her noktasının homojen yoğunlukta olması, standart boyutlarda elde edilebilmesi, freze işlemlerindeki mükemmelliği, yüzey ve kenarlardan uygulanan vidaları iyi tutması nedeniyle tercih edilmektedir. MDFLAm, MDF levha üzerine, teknolojik emprenye makineleriyle melamin reçinesi ve tutkal emdirilerek yanmaz ve su geçirmez hale gelen dekor kağıdının kaplanmasıyla elde edilir… Ağırlıklı Melamin Kapı yapımında, mobilya üretiminde arkalık, çekmece altı, klapa olarak , ayrıca kalınlaştırılmış panel üretiminde ve farklı projelerde kullanılabilir.
 Her türlü Sunta, Mdf ve Kontraplak malzemelerinin ölçüleri profesyonel optimizasyon programına girilir. Minimum fire ile hesaplananır. Konusunda uzman ekibimiz tarafından bilgisayar destekli makine ile ebatlanır, barkodlanır ve kenar bantlama makinelerimizde istenilen kalınlıktaki kenar bantları ile bantlanmaktadır.
 Yer Döşemesi olarak masif parke, çağa uyum sağlayan modern sistemler ile, kurutulmuş ahşaptan üretilir. Bugün hem dünyanın çeşitli yerlerinden yüklü miktarlarda ithal edilen sert egzotik ağaç türleri, hem de yurdumuzda yetişen en dayanıklı ve güzel tekstürlü yerli türlerle masif yer döşemesi tedarikimiz kesintisiz sürmektedir.
Suntalam modern mobilya üretim biçimidir masifli mobilyadan temel farkı suntanın her iki yüz- eyinde 0.8 mm lamine kaplama olması masif çıta yerine fabrikasyon ortamında özel makineler ile lamine cumbalar ile kaplanmasıdır.